Григор Димитров записа най-убедителната си победа за сезона, като мина експресно през съпротивата на германеца Яник Ханфман - 6:1, 6:0 за едва 46 минути - по-малко, отколкото в модерно време се играе едно футболно полувреме с продълженията.

Показахме ви втория успех във Флорида на Мастърса през тази година за българския ас в тениса пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Тази нощ Гришо беше близо до съвършенството във всеки един елемент, а при поздрава на мрежата Ханфман си призна чистосърдечно: "Твърде добър си за мен!” На свой сервис Григор загуби само 4 точки за целия мач, а иначе успя да пробие общо пет пъти от девет възможности, които си създаде.

Още в първия сет Димитров зададе непосилно темпо за опонента си, проби във втория и шестия гейм, като и в двата стигаше до три поредни брейкбола, и успяваше да вдига на крака публиката с марковите си изпълнения. И ако Ханфман си мислеше, че няма как да стане по-лошо, грешеше - във втората част му беше завъртян геврек, а освен това предаде два от трите си сервис гейма след двойни грешки.

Статистиката на Григор отчете 12 уинъра и 7 непредизвикани грешки, 7 от 7 завършени точки на мрежата и 100-процентова успеваемост при вкаран втори сервис.

Българската звезда ще играе на осминафинал в Маями за трети път в кариерата си, но за първи от 2016-та година насам. На пътя му към дебютен четвъртфинал на Мастърса във Флорида ще застане Хуберт Хуркач. Осмият поставен в схемата пречупи за два часа и 15 минути Себастиан Корда след 7:6, 6:7 и 6:2. Хуби е от тези съперници, срещу които Григор няма загуба - а победите му са четири.

По програма двамата ще излязат един срещу друг на Grandstand не преди 21:30 часа българско време във вторник вечер, като преди това са поставени още три от осминафиналите при мъжете, първият от които стартира в 17:00. Организаторите обаче уточняват, че е възможна и промяна на корта за двубоя Димитров - Хуркач, ако останалите три срещи са с голяма продължителност. При всички положения ще гледаме осминафинала на Гришо пряко по MAX Sport 1 HD.