Новак Джокович намери място в третия кръг на турнира от категория АТР 500 в Дубай, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Сърбинът постигна безпроблемна победа, като за 81 минути сломи нидерландеца Талон Грикспор с 6:2, 6:3.

Така след вчерашната драма срещу чеха Томаш Махач, днес Ноле свърши работата си със стил и показа на всички, че се намира в невероятна форма.

Световният №1 бе просто безпощаден, като с ранен пробив дръпна с 3:0 в началото на първия сет, а след това още един брейк в края му помогна да затвори частта с 6:2.

Вторият сет тръгна още по-убедително, като Ноле поведе с 5:0. По пътя към този аванс той премина през невероятен гейм, в който станахме свидетели на общо 14 равенства от 40:40.

На осем пъти Грикспор имаше предимство и шанс да избегне пробива, а Ноле изпусна пет брейкбола, докато не реализира шестия си шанс.

Единствените колебания за сърбина дойдоха в самия край, когато явно помислил, че всичко е решено, той допусна пробив докато сервираше за мача при 5:1.

Това обаче не се оказа фатално, защото в крайна сметка той спечели и втория сет с 6:3.

С лекота до четвъртфиналите достигна и Даниил Медведев. Руснакът записа 11-та си поредна победа, като даде само 6 гейма на Александър Бублик - 6:4, 6:2. Бяха му необходими само 65 минути, а последната му точка дойде след изпълнен отдолу сервис и сгрешен ретур на Бублик.