Новак Джокович постигна изключително трудна победа в първия си мач на домашния си турнир в Белград от категория ATP 250, който може да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Сърбинът победи своя сънародник Ласло Джере след обрат в мач, който продължи 3 часа и 32 минути - 2:6, 7:6(6), 7:6(4).

Подобно на турнира в Монте Карло, се видя, че Джокович е далеч от оптималната си форма и в голяма част от мача изглеждаше, че световният №50 Джере ще победи.

Лидерът в ранглистата обаче показа непримиримия си характер и успя да спечели два тайбрека, за да се класира за четвъртфиналите. Там ще играе с друг свой сънародник - поставения под №7 Миомир Кецманович.

Днешният мач изтощи както Джокович, така и неговия съперник Джере, като качеството на двубоя спадаше с всеки изминал гейм.

В първия сет имаше само един играч на корта и Джере постигна два пробива, което бяха напълно достатъчни. Трябваха му общо четири сетбола, за да затвори частта, но той се справи.

В началото на втория Джокович изпусна три брейкбола и след това съжали, защото допусна пробив за 3:4. След това обаче направи моментален рибрейк. При 6:5 в своя полза световният №1 на свой ред изпусна три сетбола и съперникът му се възползва, за да вкара сета в тайбрек. Там Ноле бе по-концентриран и спечели с 8:6, за да запази шансовете си.

В третия сет двамата си направиха по един ранен пробив, а при 5:5 Новак изпусна две възможности за пробив или иначе казано - скрити мачболи. Така се стигна до нов тайбрек, в който Джере поведе с 4:3, но след това допусна два поредни мини пробива и сдаде мача след 4:7 точки.