Новак Джокович е на четвъртфинал на турнира от категория АТР 250 в Женева. Сърбинът, който днес стана на 37 години, отпразнува рождения си ден с победа в два сета - 6:3 и 6:3 срещу Яник Ханфман (Германия).

Мач от осминафиналите, който гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

В първия сет световният №1 проби съперника си веднъж, за да поведе с 4:2, а след това затвори частта в своя полза, като в последния гейм отрази пет точки за пробив, за да фиксира 6:3.

Във втория сет Новак показа характера си и съумя да обърне след изоставане с 0:3. Той губеше и с 15:30 при сервис на германеца при резултат 1:3. Джокович изравни до 3:3 с пробив, а след това направи още два брейка, за да ликува отново след 6:3.

Американецът Тейлър Фриц изненадващо отпадна от надпреврата. Третият поставен в схемата загуби в три сета от сънародника си Алекс Микълсен - 4:6, 6:4 и 5:7. Общо 10 аса не му помогнаха в изпълнен с пробиви двубой - 4 бяха на неговата сметка, а останалите 5 на световния №65.

Норвежецът Каспер Рууд загуби първия сет срещу Себастиан Офнер, но след 4:6 стигна до обрат и спечели следващите две части с 6:2 и 6:2.