Вторият ден с мачове от основната схема на турнира във Виена предложи някои страхотни съперничества и шоу изпълнения. Човек да завиди на местната публика, която може да наблюдава силната надпревара на живо.

Две от отиграванията се отличиха и може да се каже, че бяха най-красивите за деня - на Григор Димитров и Франсис Тиафо.

Българинът победи сравнително лесно бразилския си съперник Тиаго Монтейро, като в началото на втория сет при сервис на бразилеца двамата направиха най-хубавата точка в мача. След дълга размяна и дуел на мрежата изглеждаше, че Григор е матиран, но показа фантастичен атлетизъм и спечели точката.

Подобна бе ситуацията в мача на Тиафо срещу Хуберт Хуркач. Американецът загуби в три сета изключително равностойния и качествен двубой, а най-хубавото му отиграване дойде във втория сет, който спечели. Тогава при пробив аванс и 2:0 гейма в своя полза, финалистът от турнира в Токио играеше от основната линия. На мрежата Хуркач направи едно стоп воле, което изглеждаше, че няма как да бъде достигнато, но американецът показа изумителна скорост и намери диагонала.