Рафаел Надал отпадна от турнира в Барселона, който е печелил общо 12 пъти в своята кариера.

В мач, който видяхте пряко по MAX Sport 1 HD, Матадора отстъпи с 5:7, 1:6 на Алекс де Минор.

На корта, носещ името "Рафаел Надал", испанецът показа обичайния си дух и непримиримост, но чисто физически не бе в кондицията да се противопостави на световния №11.

Надал се завърна на любимия клей и стартира с победа в Барселона

Все пак в средата на първия сет Надал успя да върне пробива изоставане и след това да докара нещата до 5:5, но с два поредни гейма на нула, Де Минор затвори частта със 7:5.

В началото на втория сет австралиецът, който е и четвърти поставен в схемата, отново поведе в пробив, но този път Надал така и не успя да намери нужния ритъм и интензитет, с който да направи рибрейк.

Втори пробив за Де Минор му даде аванс с 4:1, а след това австралиецът затвори нещата с още два гейма на сметката си и резултат 6:1. Така нанесе едва пето поражение в Барселона на носителя на 22 титли от Големия шлем, а и спечели срещу него за втори път в кариерата си.

Друг испански ветеран - Роберто Баутиста Агут, постигна втория си успех в Барселона и влезе в доста престижен клуб - този на постигналите 400 победи в АТР тура.

Агут направи обрат и победи италианеца Андреа Вавасори с 4:6, 6:3, 6:1, с което постигна тази юбилейна победа на родна земя.