Световният №1 Карлос Алкарас свърши професионална работа на осминафиналите на Мастърса в Маями, постигайки чиста победа над коравия съперник Томи Пол. Надпреварата можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Испанецът триумфира с 6:4, 6:4 за девети пореден успех и продължава да мечтае за така нареченият "слънчев дубъл" - титли в Индиън Уелс и настоящата надпревара.

Двубоят продължи час и 38 минути, като Алкарас постигна пробив за 3:2 в първия сет, който се оказа достатъчен. Във втория проби за 2:1, а при 5:3 изпусна мачбол, но все пак на свой сервис затвори мача.

Така той взе реванш за загубата си от този съперник на Мастърса в Монреал през миналата година.

В четвъртфиналите Карлитос ще играе с друг американец - Тейлър Фриц.

Световният №10 постигна убедителна победа над младия датчанин Холгер Руне с 6:3, 6:4 за час и 26 минути игра.

За четвъртфиналите се класира и Яник Синер, който в най-очаквания двубой отстрани Андрей Рубльов с 6:2, 6:4.

Италианецът победи за трети път в общо пет мача руснака и взе реванш за отпадането си с контузия на "Ролан Гарос" през миналата година, когато двамата играха също осминафинал.

Край на турнира стигна Стефанос Циципас, който загуби от Карен Хачанов с 6:7(4), 4:6 в мач, който продължи час и 36 минути.

Руснакът направи само девет непредизвикани грешки и ще играе с Франсиско Серундоло в следващия кръг.