Три бразилски загуби на четвъртфиналите белязаха турнира в Рио де Жанейро, като надеждите за поне един представител на домакините сред най-добрите четирима бяха изпепелени.

Гледате надпреварата по MAX Sport 2 HD.

Аржентинецът Себастиан Баес изхвърли Тиаго Монтейро с 6:4, 1:6, 6:2 и си проправи път до полуфинала, а там го чака сблъсък със сънародник.

Франсиско Серундоло елиминира Душан Лайович с 3:6, 6:4, 6:4 в мач, продължил почти 2 часа и половина, за да се настани сред полуфиналистите.

Ред бе на Тиаго Вилд да държи живи надеждите на бразилците за полуфинал, но Камерън Нори нямаше никаква симпатия към местните - 6:1, 3:6, 6:2 и място в четворката за британеца, който изглежда и фаворит за титлата.

И за десерт - тийнейджърът Жоао Фонсека, който взриви комплекса в Рио през седмицата с играта и победите си, излезе срещу Мариано Навоне от Аржентина, като нещата тръгнаха по план - 6:2 в първия сет за бразилеца.

Но последва обрат - 6:3, 6:3, за световния №113, който е доста по-опитен и високо ранкиран от Фонсека (№655).

Така, вместо трима бразилци, на полуфиналите ще има трима аржентинци. И защитаващият титлата си Нори, който ще срещне Навоне.