Стан Вавринка не успя да се класира за четвъртфиналите на турнира от категория ATP 250 на червени кортове в Маракеш, който гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Швейцарският ветеран отстъпи с 6:3, 5:7, 2:6 на 23-годишния аржентинец Мариано Навоне след 2 часа и 20 минути.

За световния №60 Навоне това е второ класиране на четвъртфинал от ATP през сезона, след като направи същото и в Рио де Жанейро, където загуби на финала.

За място на полуфинал в Маракеш той ще спори с един измежду Александър Вукич (Австралия) и Себастиан Офнер (Австрия).

За четвъртфиналите се класира и специалистът на клей Роберто Карбайес Баена.

Испанецът победи британския си съперник Даниел Еванс с 6:4, 7:6(3) за два часа и 19 минути.

В следващия кръг Карбаес Баена ще играе с изненадата на турнира - американеца Николас Морено де Алборан.

Световният №157 надделя над белгиеца Давид Гофен с 6:3, 6:4 след час и 34 минути игра.