Андрей Рубльов спечели турнира от категория АТР 250 в Хихон, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Руснакът спечели финалния двубой срещу американеца Себастиан Кодра с 6:2, 6:3 за 75 минути игра.

Експресната за финал победа означава, че световният №9 вече има 12 титли в своята витрина.

В рамките на настоящия сезон това е четвърто отличие за Рубльов, който в първата половина на 2022-а спечели надпреварите в Марсилия, Дубай и Белград.

Рубльов нямаше особени проблеми във финала срещу световния №47, като с пробив в четъртия гейм поведе с 3:1, а нов пробив в осмия му помогна да затвори първия сет с 6:2.

Втората част на мача започна по-равностойно, а Кодра дори имаше брейкбол, с който можеше да поведе с 3:2, но не го реализира, а в следващия гейм от своя страна допусна пробив и изостана с 2:4.

Това бе и напълно достатъчно за Рубльов да грабне титлата и да се превърне в първия шампион в историята на Хихон.