Изцяло американски финал ще излъчи победителя на турнира на трева в Ийстборн от категория ATP 250, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

За мача за титлата се класираха Тейлър Фриц и Максим Креси, които показват много добра форма на тази настилка.

Фриц триумфира в равностоен мач срещу австралиеца Алекс де Минор с 6:1, 6:7(5), 6:3 за два часа и четири минути игра.

За световния №14 това е осми финал в кариерата, като до момента той има пет загубени. Преследва втора титла за годината след тази на Мастърса в Индиън Уелс. Другата за него дойде именно на трева през 2019 година.

Максим Креси стигна до финала след още по-равностоен мач с представителя на домакините Джак Дрейпър - 7:6(5), 6:7(2), 6:3 за два часа и 39 минути.

Дрейпър в хода на мача спаси цели девет възможности за пробив за съперника, но бе сломен при десетата и изостана с 2:4 в решителния сет, което се оказа решаващо.

За световния №60 Креси, който играе по старата тактика сервис-мрежа, това ще е втори финал в кариерата след загубения в Мелбърн от Рафаел Надал през януари.

Финалният мач е в събота и ще започне не преди 16:30 часа. Ще можете да го гледате пряко по MAX Sport 1 HD.