Американецът Макензи Макдоналд отстрани Матео Беретини от Мастърс турнира в Маями след двусетова победа - 7:6(8), 7:6(5). Битката между двамата продължи 2 часа и 18 минути, като в крайна сметка завърши с изненадващ успех на представителя на домакините.

Беретини имаше шанс да обърне развоя на срещата във втория сет, когато при 6:5 в своя полза и сервис на Макдоналд имаше два сетбола, но така и не успя да ги оползотвори, а после нещата не се развиха по неговия вкус.

Италианецът бе поставен под №19 в схемата. Турнирът във Флорида гледате по MAX Sport 1 HD.

Феликс Оже-Алиасим също продължава напред след победа в два сета и с два тайбрека. Канадецът надви Тиаго Монтейро (Бразилия) със 7:6(5), 7:6(8).

Четвъртият поставен в схемата Даниил Медведев пък бе повече от убедителен срещу Роберто Карбайес Баена (Испания).

Руснакът даде само три гейма на съперника си и го разнищи с 6:2 и 6:1.

Осмият в основната схема, Хуберт Хуркач от Полша, победи Танаси Кокинакис (Австралия) в един от най-интересните мачове от началото на турнира.

Полякът стори това, след като загуби първия сет след чудовищен тайбрек и 6:7(10), но след това намери сили и обърна съперника, като ликува след 7:6(7) във втората част и 7:6(6) в третата.

Рано сутринта в понеделник Григор Димитров излиза за мача си от третия кръг срещу Яник Синер, като двубоят няма да започне преди 02:00 часа и ще бъде предаван пряко по MAX Sport 1 HD.