Водачът в основната схема на "Мастърс" турнира в Мадрид Карлос Алкарас успя да превъзмогне лошото начало срещу Емил Руусувуори (Финландия) и да се класира за третия кръг. Испанецът зарадва феновете по трибуните в столицата с трисетова победа - 2:6, 6:4 и 6:2, за да си осигури двубой с Григор Димитров в следващата фаза на надпреварата, която гледате на живо по MAX Sport 1 HD.

Младокът допусна два пробива в първата част, след което взе само два гейма и отстъпи с 2:6.

Във втория сет Карлитос изостана с 2:3, но не допусна съперника да направи нов пробив, а след това от своя страна стигна до брейк в седмия гейм и изравни сетовете след 6:4.

После той изглежда си върна самочувствието и заигра с удоволствие и лекота, повеждайки с 5:1 след два пробива. Алкарас пропусна един мачбол, но след това приключи всичко в своя полза с 6:2.

Каспер Рууд, поставен под №3 в схемата, изненадващо отпадна от италианеца Матео Арналди. При това в два сета - 3:6 и 4:6.

Петият поставен Андрей Рубльов не допусна изненада срещу швейцарския ветеран Стан Вавринка. Руснакът направи 9 аса в мач, в който и двамата тенисисти не допуснаха двойни грешки, за да спечели със 7:5 и 6:4.