Испанецът Карлос Алкарас зарадва местните фенове с победа над водача в схемата Стефанос Циципас на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в испанския град Барселона с награден фонд 2,8 милиона долара.

Двубоят можеше да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

18-годишният Алкарас спечели с 6:4, 5:7, 6:2, след като направи пет пробива срещу петия поставен Циципас.

Испанецът се стреми към трета титла за сезона, след като спечели в Рио де Жанейро през февруари и в Маями този месец.

Алкарас нарече победата си срещу Циципас "най-голямата" на червени кортове в кариерата му.

Двубоят не мина и без скандал, като в третия сет Циципас се разкрещя на съдията. Причина за недоволството му стана официалното предупреждение, което получи за това, че се забави прекалено ного в съблекалнята, докато се преоблича. Шампионът от Монте Карло се нахвърли върху съдоията и го попита защо е толерирал прекалено дългата почивка за Алкарас между сетовете, като гръкът си позволи обиди към рефера с пожеланието да бъде уволнен.

В края на първия сет Циципас се опита да уцели по-младия си съперник с топката, след като очевидно нямаше шанс да я върне - и дори не понечи да се извини, както повеляват неписаните закони в спорта.

На полуфиналите Алкарас ще играе срещу Алекс де Минор днес следобед, а преди това от 14:30 ч. е другият полуфинал между Диего Шварцман и Пабло Кареньо Буста.

И двата двубоя може да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.