Карлос Алкарас победи Александър Зверев с 6:3, 6:1 за час и четири минути игра, за да стане за втори път Мастърс шампион.

В юбилейното 20-о издание на турнира в Мадрид младият испанец си спечели хиляди фенове от този град, след като последователно победи Рафаел Надал, Новак Джокович и сега миналогодишния шампион.

Карлос не остави никакво съмнение в превъзходстовто си, като направи общо четири пробива срещу своя съперник, който пък далеч не беше в най-доброто си състояние.

Въпреки че мачът продължи толкова кратко, Алкарас направи някои страхотни отигравания и така спечели общо петата си титла в кариерата и четвърта за тази година. Това е вторият му Мастърс трофей след този в Маями по-рано през сезона.

От понеделник испанецът ще е №6 в световната ранглиста, като се изкачва с още три места. Така задминава Андрей Рубльов, Каспер Рууд и Матео Беретини.

Той става общо третият испански шампион в Мадрид след треньора си Хуан Карлос Фереро и петкратния победител Надал. Алкарас е в серия от 10 последователни победи, а все още не е губил финал в кариерата си.

За Зверев това е първи загубен финал в испанската столица, като той е шампион от 2018-а и 2021-а. За втори път губи финал през тази година след този в Монпелие и продължава да търси първата си титла през сезона.