Назад
Зрелище на лед в ефира на MAX Sport
Виж програмата
NHL: Торонто – Мореал на 08 април
Монреал Канейдиънс и Торонто Мейпъл Лийфс са двата най-успешни отбора в историята на Купа Стенли.
Съперничеството им датира от създаването на Националната хокейна лига през 1917-а и вече наброява 822 мача.
В първите им четири сблъсъка за сезона Торонто записа три победи – 5:4 в овъртайм, 4:2 и 5:3 в мач, в който двата отбора си размениха по два гола за две минути и 54 секунди! Монреал стигна до единствения си успех с победен гол на Галагър 3 минути преди края за 2:1. Поредното издание на вечното канадско дерби е на 8 април, по MAX Sport 2.
NHL: Вегас - Аризона на 11 април
Климатът в Невада и Аризона е пустинен, но това не пречи двата щата да имат съперничество на леда в Националната хокейна лига.
Вегас Голдън Найтс стигна финал за Купа Стенли още в първия си сезон, а в настоящия е начело в Западната дивизия.
Аризона Койотис пък се опитва отново да влезе в плейофите, но за тази цел ще трябва да вземе точки от неприветливата крепост на „Златните рицари”, където има четири поредни загуби. Ще успеят ли „Койотите” – отговорът ще получите на 11 април, по MAX Sport 2.