Фабио ди Джанантонио спечели първата си победа в Гран при от Moto GP, а това бе най-добрият му отговор на новината отпреди няколко дни, че няма отбор за следващия сезон в кралския клас на мотоциклетния спорт. Италианецът от тима на "Gresini Racing MotoGP" спечели в Катар при 38-ия си старт, изпреварвайки в последните обиколки сънародника си Франческо Баная ("Ducati Lenovo Team").

Гледахте драмата по MAX Sport 4 HD.

Радостта на Фабио бе огромна, а и примесена с облекчение и чувство за реванш. Той разбра в началото на седмицата, че ще бъде заменен от легендата Марк Маркес в тима.

За Баная загубената победа не е фатална, макар първото място почти сигурно да му гарантираше нова титла. Шампионът от 2022-ра влиза в последното състезание за сезона във Валенсия на 26 ноември с аванс от 21 точки пред втория Хорхе Мартин ("Prima Pramac Racing"). Испанецът остана десети днес.

Така в генералното класиране Баная е с 437 точки, а Мартин има 416. Това означава, че за да е шампион, Хорхе има нужда да спечели и спринта, и Гран при на Валенсия, а конкурентът му и актуален първенец да остане извън призовата шестица и в двете състезания.