Франческо Баная защити титлата си в Moto GP, след като спечели и последния старт за сезона - Гран при на Валенсия, на пистата "Рикардо Тормо".

Видяхте развръзката от един дълъг и изключително атрактивен сезон в кралския мотоциклетен клас по MAX Sport 1 HD.

Баная ("Ducati Lenovo Team") стартира първи във Валенсия, а бе улеснен за победата от падането на прекия конкурент Хорхе Мартин.

Испанският пилот на ("Prima Pramac Racing") тръгна от шеста позиция, но решен да навакса. След катастрофа, в която бе замесен и легендарният му сънародник Марк Маркес ("Repsol Honda Team"), Мартин отпадна и сложи край на интригата за титлата.

Той изоставаше с 19 точки преди това състезание и имаше нужда от победа, както и провал на Баная за детрониране на шампиона.

Баная използва момента и защити титлата със стил - спечели последното за сезона състезание, а втори остана сънародникът му Фабио ди Джанантонио ("Gresini Racing MotoGP").

Трети завърши Йоан Зарко от ("Prima Pramac Racing", Франция).

В генералното крайно класиране Баная печели и е шампион за втора поредна година в Moto GP с 467 точки, пред Хорхе Мартин с 428.