Лидерът в генералното класиране на Moto GP Хорхе Мартин от отбора на "Прамак Рейсинг" спечели спринтовото състезания в своята родина Испания. Състезанието гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Стартът на четвъртия кръг в шампионата бе щастлив за местните фенове, след като Мартин взе лидерството едва четири обиколки преди края.

Втори остана друг испанец в лицето на Педро Акоста от "Ред Бул", а трети е французинът Фабио Куартараро от "Ямаха".

Инцидентите в надпреварата не бяха никак малко, като победителят в квалифиакцията Марк Маркес падна четири обиколки преди края.

Отпаднаха още Енеа Бастианини и двукратният шампион Франческо Баная.

Така Мартин увеличи аванса си в генералното класиране, като вече има 92 точки и е на 29 пред Педро Акоста и на 33 пред Енеа Бастианини.

Редовният старт за Гран при на Испания е в неделя от 15 часа и ще се излъчва пряко по MAX Sport 2 HD.