Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) спечели за трети пореден път в клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като победи Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing/Ducati) в Гран при на Италия на пистата "Муджело".

Целият уикенд проследихте по MAX Sport 2 HD.

Въпреки че направи добър старт на състезанието, Баная сдаде бързо първата позиция на Джак Милър (Австралия, Red Bull KTM Factory Racing). Световният шампион обаче върна изпреварването още във втория завой.

Мартин също изпревари Милър, който пък почти направи масова катастрофа с братята Маркес и в крайна сметка финишира едва на седмо място.

Братя Маркес все пак отпаднаха в по-късен етап, като първо Марк (Испания, Repsol Honda Team) допусна голяма грешка и катастрофира в четвърто поредно Гран при, а по-късно и Алекс (Gresini Racing MotoGP/Ducati) се прости с надпреварата.

Баная задържа стабилна разлика с Мартин до края на състезанието и завърши с 1.067 секунди пред испанския си съперник. Йоан Зарко (Франция, Prima Pramac Racing) допълни подиума, а пред Милър финишираха още Лука Марини (Италия, Mooney VR46 Racing Team/Ducati), Брад Байндър (РЮА, Red Bull KTM Factory Racing) и Алейш Еспаргаро (Испания, Aprilia Racing).

Баная е лидер в класирането със 131 точки и 21 повече от Марко Бецеки (Италия, Mooney VR46 Racing Team/Ducati), който днес остана едва на осмо място. Трети е Хорхе Мартин с три зад Бецеки.

Италианецът триумфира и в спринтовата надпревара вчера.