Марк Маркес спечели по навик Гран при на Америка в Moto GP и си върна прозвището Капитан Америка.

То се появи за първи път преди три години, когато испанският ас взе шеста поредна победа от шест старта, проведени изобщо на пистата Circuit of The Americas в кралския клас. Там състезания има от 2013-а, а статистиката след неделния ден е потресаваща - 8 старта, 7 победи на Маркес и една на сънародника му Алекс Ринс (2019 г.).

Марк (Repsol Honda Team) стартира трети и излезе начело веднага, като лидерът от пол позишън Франческо Баная (Ducati) изпусна и второто място, изпреварен бързо от Фабио Куартараро (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Тримата завършиха така 20-те обиколки и Маркес пак сложи прословутата шапка на тексаски земевладелец, която се нахлузва на главата на победителя. Той я познава толкова добре, че нищо чудно размерът да е съобразен с неговата глава...

Куартараро също има повод да празнува. Французинът успя да финишира пред Баная, който е единственият му конкурент в генералното класиране. Разликата вече е 52 точки при три оставащи старта и това значи, че ако Куартараро завърши пак пред Баная след 20 дни в Мизано на Гран при на Емилия Романя, той ще е шампион.

Италианският преследвач може да вземе максимум 50 точки с две победи след това.

В клас Мото 2 победител на Circuit of The Americas стана Раул Фернандес (Red Bull KTM), който намали аванса на лидера в генералното класиране и негов съотборник - Реми Гарднър, само до 9 точки.

В клас Мото 3 спечели Изан Гевара (Solunion GasGas Aspar), а в класирането за сезона първи е друг испанец - Педро Акоста (Red Bull KTM).

Гледайте стартовете в трите класа на моторните спортове в каналите на MAX Sport HD.