Йоан Зарко ("Prima Pramac Racing") спечели старта за Гран при на Австралия в Moto GP, изместен за съботната сутрин от неделя.

Видяхте надпреварата от Островите Филип, на пистата "Phillip Island Grand Prix Circuit", по MAX Sport 2 HD.

Французинът Зарко записа първата си победа в Кралския клас на моторите, в своя старт №50 в него.

Втори в драматичната последна обиколка се нареди световният шампион Франческо Баная ("Ducati Lenovo Team"), а трети остана Фабио ди Джанантонио ("Gresini Racing MotoGP").

След тройката, на подиума в Австралия се наредиха тримата преследвачи на Баная в генералното класиране за сезона:

4. Брад Биндър ("Red Bull KTM Factory Racing")

5. Хорхе Мартин ("Prima Pramac Racing")

6. Марко Бедзеки ("Mooney VR46 Racing Team").

Стартът бе изместен с ден по-рано от неделя за събота, защото прогнозите за времето на Остров Филип утре са за ураган и бури. По програма в неделя ще е спринтът (06:00 ч по MAX Sport 2 HD), който трябваше да предхожда състезанието, но ако времето не позволява, той ще бъде отменен.

В класирането за сезона Баная води с 366 точки, следван от Мартин с 339.

Бедзеки има 293 и четири кръга преди края още има теоретичен шанс за титлата. Същото не може да се каже вече за Биндър (224 т.), а пети след днешната си победа е Зарко със 187 т.