Испанецът Хорхе Мартин от отбора на Прамак Рейсинг спечели спринтa преди неделния старт за Гран при на Индия в MotoGP. Можехте да го гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Дебютът на трасето в надпреварата мина през старт на Мартин от втора позиция, но той успя да извоюва първото място.

25-годишният испанец изпревари лидера в генералното класиране Франческо Баная от тима на Леново. Трети е испанецът Марк Маркес от Репсол Хонда.

От полпозиция потегли Марко Бедзеки, но той участва в масова катастрофа още на първия завой след старта и в крайна сметка остана едва пети, като преди него се нареди Брад Биндер.

В генералното класиране продължава да води Баная с 292 точки, Хорхе Мартин е втори с 259, а Бедзеки затваря тройката с 223.

Междувременно стана ясно, че утрешното състезание ще бъде съкратено с три обиколки заради високите температури в Индия. Те ще са общо 21. Надпреварата започва в 13 часа и ще я гледате пряко по MAX Sport 2 HD. От полпозишън ще потегли Бедзеки, следван от Хорхе Мартин и Пеко Баная.