Испанецът Хорхе Мартин от "Прамак Рейсинг" спечели спринтовото състезание преди неделното Гран при на Германия в MotoGP.

Мартин се изкачи на второ място във временното класиране, след като за втори път триумфира в спринт през сезона.

На пистата "Заксенринг" той изпревари с повече от две секунди Франческо Баная от "Дукати Леново". Трети на над 3 секунди остана австралиецът Джак Милър с "Ред Бул КТМ".

Видяхте развръзката в съботния ден пряко по MAX Sport 3 HD.

Междувременно продължиха проблемите на Марк Маркес и неговата "Хонда", като в рамките на състезателния уикенд той падна няколко пъти. Последното му падане бе много неприятен хайсайд, при който отново се размина с тежка контузия. Случи се десетина минути преди края на втората квалификация.

Марк Маркес размаха среден пръст и катастрофира в Германия

Маркес бе принуден да кара със същия мотор в спринта, тъй като се изчерпаха възможностите му за смяна на машината.

Преди утрешното Гран при Баная е първи със 140 точки, следван от Мартин със 119 и Марко Бедзеки със 113.

Гран при на Германия е в неделя от 11:50 часа и ще се излъчва пряко по MAX Sport 3 HD.