Легендата Валентино Роси сложи край на невероятната си кариера с десето място в Гран При на Валенсия.

Седемкратният шампион от Moto GP стартира надпреварата от позицията, на която и завърши, но бе изпратен сякаш е победител.

Със сълзи на очи италианецът завърши последното си 372-о състезания, слизайки от сцената като №1 в историята на Moto GP. Но емоциите за него продължиха и в бокса, където го очакваше бразилската футболна легенда Роналдо, с когото се познават от далечната 1999 година (на видеото долу). Феномена имаше и специален подарък за Доктора - фланелка на любимия му Интер.

Победител днес бе Франческо Баная от "Ducati", който взе преднината в 15-ата обиколка и не я изпусна до самия край. Пеко също не пропусна да отбележи оттеглянето на Роси, като кара с шлем с номера на легендата - 46, а след състезанието сподели: "Беше невероятно. Единственият начин да му отдам почит беше да спечеля, носейки неговата каска. Така качих Вале с мен на върха на подиума и съм много щастлив. Тази година с отбора научихме много и сме адски конкурентни".

На второ място завърши Хорхе Мартин, а трети остана Джак Милър.

Шампион още преди три седмици стана французинът Фабио Куартараро, а в генералното класиране втори е Франческо Баная, трети е Жоан Мир.

Гледайте стартовете от Moto GP в каналите на MAX Sport.