Енеа Бастианини с "Дукати" спечели първата си победа през сезона в MotoGP. Италианецът бе най-бърз в кралския клас в осемнадесетия кръг от световния шампионат, а надпреварата гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

Бастианини мина двадесетте обиколки за 39:49.1370 минути, следван от Алекс Маркес ("Грезини Рейсинг"), изостанал на 1.535 секунди и Франческо Баная ("Дукати"), останал трети на 3.562 секунди.

Баная увеличи преднината си на върха в класирането спрямо Хорхе Мартин ("Прамак Рейсинг") на 14 точки. Испанецът, стартирал втори, остана на четвърто място в крайното класиране в Малайзия.

Бастианини счупи рамото си в началото на сезона, а после пропусна още състезания поради други здравословни проблеми - с лявата ръка и левия глезен.

Пеко Баная е лидер в шампионата с 412 точки, следван от Мартин с 398 и Марко Бедзеки ("VR46 Рейсинг") с 323.

Оставащите два старта през сезона са в Катар и Валенсия.