Алеш Еспаргаро спечели Гран при на Аржентина и записа исторически момент не само за себе си, но и за отбора на Aprilia Racing в Moto GP. Гледахте целия вълнуващ, изпълнен с хаос заради логистични проблеми, инциденти и емоции уикенд, по MAX Sport 2 HD.

Ветеранът Еспаргаро е на 32 и това бе неговият старт №200 в кралския клас. А победата е първа и идва цели 13 години след дебюта му на това ниво! Но не само за испанеца моментът е незабравим.

Тимът на Aprilia Racing печели състезание за първи път в сериите на Moto GP, след като отсъстваше от тях като самостоятелен отбор от 2004-а. През годините имаше няколко участия в партньорски тимове, но сега се завръща пълнокръвно с пилотите Маверик Винялес и Еспаргаро. Победата е дебютна, както и за Алеш, така и за тима му. Радостта в бокса бе обяснима.

Испанецът финишира за 41:36.1980 минути и изпревари сънародника си Хорхе Мартин (Ducati Lenovo Team) с 0.807 секунди. Трети е също испанец - Алекс Ринс ( Team Suzuki Ecstar).

В състезанието на Moto 2 спечели италианецът Челестино Виети (Mooney VR46 Racing Team, Kalex), който изпревари тайландеца Сомкиат Чантра (IDEMITSU Honda Team Asia, Kalex).

Екшънът в този старт дойде от инцидента с 16-годишния Фермин Алдегер (Испания, MB Converyors Speed Up), който излетя от пистата в зрелищно падане. След като спечели феноменален пол позишън за Гран при на Аржентина, тийнейджърът не го завърши и дори бе откаран в болницата за прегледи. Испанецът влезе в безмилостна битка с Виети за първото място, но направи грешка и състезанието приключи за него.

В Мото 3 надпреварата спечели Серхио Гарсия (Испания, GASGAS), изпреварил италианеца Денис Фоджа (Honda) в последния завой.

Инцидент между двама техни сънародници пък бе най-любопитното събитие от това състезание. Андреа Миньо (Италия, Honda), докосна мотора на Жауме Масиа (Испания, KTM) в 16-ата обиколка, а после при ставането на двамата испанецът удари леко кроше по каската на съперника. И двамата опитаха да продължат, но не успяха и отпаднаха.

Гледайте стартовете в трите класа на моторния спорт в каналите на MAX Sport.