Кайл Ларсън е шампион на NASCAR Cup Series след победа във Финикс, Аризона.

Гледахте вълнуващата надпревара по MAX Sport 1 HD, където следихте и целия сезон в сериите.

Титлата бе спечелена с прекрасна работа на целия му отбор при влизане в бокса преди последния рестарт на състезанието, 28 обиколки преди края му. Четиримата претенденти с шанс за шампионския трофей бяха вплетени в битка през всичките 312 завъртания по трасето на Phoenix Raceway.

Ларсън излезе първи от бокса и не изпусна водачеството до края. Преди това лидери бяха в определени етапи и другите трима претенденти - Мартин Трюе, Чейс Елиът и Дени Хемлин.

Снимка: Getty Images

Трюе финишира втори, което е третото му близко разминаване с трофея в последните четири години.

В края той опита изпреварване на лидера, но Ларсън го удържа и запази победата.

"Да си втори е гадно - констатира Трюе. - Но Кайл заслужава успеха си, направи невероятна година".

Всъщност Ларсън спечели и редовния сезон в NASCAR, а в елиминациите след това остана до последно в битката сред най-добрите четирима пилоти.

С общо 10 победи и цели 20 топ 5 завършвания в състезанията през 2021 г., няма съмнение колко заслужена е титлата му.

"Невероятно, преди година и половина дори не съм си помислял, че е възможно - каза със сълзи в очите Кайл. - Всички в нашия отбор Hendrick Motorsports са герои - от собственика до последния мъж или жена, който работи за тима през сезона. Днес спечели отборът, не спечелих аз."