Италианският пилот Марко Бедзеки с Дукати спечели спринта на Гран при на Нидерландия на пистата в Асен в MotoGP. Това е осмото състезание от сезона.

Пряко в ефира на MAX Sport 4 HD Бедзеки изпревари сънародника си Франческо Баная, който все още е лидер във временното класиране. Французинът Фабио Куартаро с Ямаха остана на трето място.

В генералното класиране Баная вече има 21 точки преднина пред испанеца Хорхе Мартин с Дукати-Примак.

По-рано през деня Марко Бедзеки вече си осигури стартиране от първа позиция за състезанието утре, като направи рекорд на пистата в Асен с време 1:31.472 минута. Най-доброто време досега на пистата, наричана "Катедралата на скоростта", бе на Франческо Баная от миналата година - 1:31.504.

И нещо любопитно - испанецът Марк Маркес отново имаше проблеми, като падна по време на квалификацията. За 14-и път от началото на годината!