Лидерът в генералното класиране Франческо Баная спечели спринта на пистата "Red Bull Ring" преди Гран при на Австрия в Moto GP. Можехте да го гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Италианецът, който кара за "Дукати", стартира от полпозишън и нямаше проблеми да задържи лидерството до края. Това е общо осмата му победа през този сезон.

Втори завърши Брад Биндер от КТМ, след като стартира от четвърта позиция и в първата обиколка стигна до второ място.

Третото място е за испанеца Хорхе Мартин с "Прамак Дукати". Неговото представяне е най-впечатляващо, тъй като тръгна от 12-ата позиция.

С успеха си Баная вече има 226 точки, с 46 повече от втория Хорхе Мартин, който е със 180. На трето място със 167 точки е италианецът Марко Бедзеки.

Гран при на Австрия е в неделя от 15 часа пряко по MAX Sport 2 HD.