Алекс Маркес от отбора на "Gresini Racing MotoGP" спечели голяма победа в спринта преди Гран при на Малайзия в Moto GP.

Не пропускате нищо от драматичния състезателен уикенд на пистата "Сепанг" с предаванията на MAX Sport 1 HD.

Маркес стартира четвърти, но бързо си проби път напред, а след като изпревари тръгналия първи световен шампион Франческо Баная ("Ducati Lenovo Team"), връщане назад нямаше.

Лидерът в генералното класиране Баная изгуби и второто място, изпреварен от прекия конкурент за титлата Хорхе Мартин ("Prima Pramac Racing").

А с това разликата в преследването на крайното първо място за сезона се стопи още. Баная води с 389 точки и ще стартира първи в неделя в Гран при на Малайзия. Мартин има 376 точки.

Трети в генералното класиране е Марко Бедзеки ("Mooney VR46 Racing Team"), който има 310 т.

След неделния старт на "Сепанг" остават само два състезателни уикенда от сезона. На 19 ноември е надпреварата в Катар, а на 26 ноември - във Валенсия.