Айнтрахт Франкфурт спечели купата в Лига Европа, след като победи с дузпи Рейнджърс - 6:5 (1:1 в 120-те минути).

Гледахте драмата от Севиля по MAX Sport 3 HD.

Рафаел Сантос Боре вкара решаващия удар от 11 метра, след като Аарън Рамзи изпусна за Рейнджърс четвъртата дузпа. Всички останали бяха точни за двата тима. И трофеят пътува за Германия.

Същият този колумбиец Боре бе върнал своите в мача с изравнителен гол в 69-ата минута. 12 по-рано Рейнджърс бе повел с попадение на Джо Арибо.

Другата голяма фигура за триумфа е вратарят Кевин Трап, спасил удар от упор в 118-ата минута от Райън Кент, а после извадил и дузпата на Рамзи.

Айнтрахт печели купа в Европа след 42 години, единствената досега бе през 1980-а, пак в този турнир. Рейнджърс продължава да чака за втория си трофей на континента след КНК от 1972-ра.

Още в третата минута имаше и кръв по игрището в Севиля - Джон Лундстрам от Рейнджърс ритна в главата Себастиан Роде от Айнтрахт и отвори рана на челото му.

Последва мач, в който инициативата бе на германците, но те допуснаха изненадващо първия гол. Арибо получи подарък от бразилеца Тута, който се подхлъзна и падна необяснимо, оставяйки му топката.

И нигериецът не сбърка - 1:0 за Рейнджърс. 12 минути по-късно обаче Боре бутна топката във вратата за 1:1.

При дузпите вкараха Таверниър, Дейвис, Арфийлд и Рууф за шотландския тим, но изпусна Аарън Рамзи - играч с огромен опит от Арсенал и Ювентус, който би следвало да е ас в състава, а дори не бе титуляр на финала.

За Айнтрахт точни бяха и петимата изпълнители - Ленц, Хрустич, Камада, Костич и Боре.

И това е новият носител на трофея в Лига Европа, който ще играе и в Шампионската лига през следващия сезон като награда за триумфа си в надпреварата днес.

Снимка: Getty Images