Ето ги! 3 шедьовъра, които вие, читателите на maxsport.live, избрахте за най-красиви в Лига Европа за сезона.

А сега предстои най-приятната част - да се короняса победителят, който ще спечели приза за номер 1 в целия турнир.

Предпочитанията си можете да правите с коментар във Фейсбук, а ето и припомняне от всички ъгли на трите впечатляващи изпълнения:

Мергим Бериша (Фенербахче), срещу Антверпен, групова фаза: Гласувайте за този гол

Това попадение беше избрано за №1 от феновете на сайта на УЕФА и има защо. Цялата атака беше впечатляваща и премина през многоходова комбинация, а всичко завърши с центриране и акробатичен ножичен удар на Бериша.

Попадението оформи крайния резултат 3:0, въпреки че падна още в средата на първото полувреме.

Мислав Оршич (Динамо Загреб), срещу Уест Хям, групова фаза: Гласувайте за този гол

Тимът от Хърватия постигна голям успех, преминавайки груповата фаза на Лига Европа, а ключова важност за това имаше победата като гост над лондончани.

Тя стана факт след гол още в третата минута на Оршич, който той ще помни дълго. Нападателят стреля от ъгъла на наказателното поле и прати топката виисоко и неспасяемо във вратата на Алфонс Ареола.

Рафаел Боре (Айнтрахт Франкфурт), срещу Барселона, четвъртфинали: Гласувайте за този гол

Това беше един от най-запомнящите се мачове в турнира и той сложи край на участието на фаворит №1 за трофея - Барселона.

Рафаел Боре вкара с мощен шут извън наказателното поле в 36-ата минута, за да направи резутлата 2:0 в полза на германците насред "Камп Ноу". Срещата завърши при резултат 3:2.