Дни след победата с 1:0 срещу Рома в Лига Европа, Фейенорд записа още един успех, но този път в Ередивизи. Лидерът в класирането победи с 3:0 като гост Камбюр, като същевременно постави и клубен рекорд - футболистите на гранда от Ротердам са реализирали в 25 поредни гостувания в шампионата.

Нещо, което не бе правено никога досега от отбора. Победата пък гледахте на живо в ефира на MAX Sport 3 HD.

Попадението, с което бе поставено постижението, бе дело на Сантиаго Хименес в 17-ата минута на мача. Другите отбори, които могат да се похвалят с подобно постижение, са Аякс, ПСВ, АЗ, Твенте и Хееренвеен, като последните са абсолютен лидер с 46 поредни мача, в които отбелязват при гостувания.

Себастиан Шимански увеличи до 2:0 в 51-ата минута, а комичен автогол на Калвин Макинтош оформи крайния резултат. Суринамският национал понечи да изчисти топката в 64-ата минута, но всъщност майсторски я прати в скобата на собствената си врата - 3:0.

Пет кръга преди края Фейенорд има осем точки аванс пред втория ПСВ Айндховен, който днес също спечели като гост - с 3:2 срещу Волендам, като и този двубой бе излъчен по MAX Sport 3 HD.

Два гола на Гуус Тил (40' и 58') и един на Люк де Йонг (33') бяха в основата на триумфа на "филипсите". Де Йонг е вкарвал срещу 27 различни съперника в Ередивизи, което е абсолютен рекорд за нидерландския шампионат през ХХI век.

Ксавие Мбуямба (55') и Дарил ван Миегхем (61') се разписаха за загубилия тим.