Тами Ейбрахам се разходи с хладнокръвие и класа през отбраната на Торино и вкара за Рома при победата с 3:0 навън на римляните в последния кръг от Serie A.

Нямаше как попадение като това да не попадне в селекцията ни за "Головете на уикенда", паднали в мачове в каналите на MAX Sport. По традиция си струва да бъдат видяни още поне веднъж...

Оставаме на Ботуша, където страхотният гол на Кевин Лазаня (горе) попари "Олимпико" и направи резултата в мача Лацио - Верона 0:2 още в 14-ата минута. После домакините се съвзеха и настъпиха, обърнаха до 3:2, преди да допуснат късно попадение за 3:3. "Горещата Лазаня" обаче им дойде в повече с удара на нападателя на гостите от 20-ина метра, при който топката удари последователно и двете странични греди, преди да влети в мрежата.

Шампионският завършек на Милан дойде с класика като гост на Сасуоло - 3:0, а най-красивото от трите попадения вкара Франк Кесие (горе), който завърши контраатака с удар под гредата.

С този шут от левачката на халфа, мачът реално бе приключен - 3:0 в 36-ата минута и партито можеше да започне.

По същото време, докато Милан вече усещаше вкуса на шампанското при гостуването на Сасуоло, Интер по задължение трябваше да бие у дома Сампдория. И го направи - също 3:0, като третото попадение вкара Хоакин Кореа.

Аржентинецът тръгна от своята половина, проби, колеба се дали да комбинира със сънародника му Лаутаро Мартинес, след което все пак реши сам да завърши.

Словенецът Лео Щулац (Емполи) прати топката във вратата на Аталанта 11 минути преди края на мача в Бергамо. Голът се оказа единствен и струваше на домакините място в европейските турнири.

Щулац не вкарва често - не бе се разписвал в Serie A от септември и това бе едва второто му попадение за сезона.

Местим се в Испания, където също имаше голове в последния кръг, които не бива да бъдат подминавани. Аржентинецът Родриго де Паул вкара от 30-ина метра за Атлетико при гостуването на Реал Сосиедад, като с това попадение откри резултата.

Бившите вече шампиони спечелиха с 2:1, а за полузащитника на "дюшекчиите" голът бе трети за сезона в Ла Лига.

Мой Гомес заби топката под гредата и прати Виляреал в евротурнирите с гола си за 2:0 насред "Камп Ноу" срещу Барселона. Разбира се, тук асистенцията бе на играча на домакините Адама Траоре, който необяснимо подари кълбото на Гомес на десетина метра от вратата.

В Нидерландия е време за плейофи, а този за място в Лига на Конференциите противопостави АЗ и Хееренвеен. Реваншът започна ударно за домакините с гол на Дани ве Вит в 5-ата минута, след като пое топката и я прати от въздуха в мрежата. Попадението имаше златно покритие, защото след 2:0 в реванша и 2:3 в първия мач, АЗ е на финал за място в Лига на Конференциите срещу Витес.

Поемаме към Северна Америка и Мейджър Сокър лигата, която също гледате в каналите на MAX Sport.

В Калифорния се получи изненада - ЛА Галакси падна на своя стадион от гостуващия Хюстън Динамо с гръмкото 0:3, въпреки че до този момент показваше стабилна игра и с победа щеше да е трети на Запад. Хюстън пък е колеблив, особено навън, но това не попречи да спечели убедително в Ел Ей, а две от попаденията си заслужиха място в класацията.

Канадецът Тейлър Пашър вкара с фалцов удар с левачката в 58-ата минута за 0:2, а само четири минути по-късно исландският нападател Tорлейфур Улфарсон (долу) направи резултата класически.

Това са головете на уикенда. А селекцията им от красиви изпълнения, видяни в каналите на MAX Sport, ще става все по-трудна. През изминалия уикенд завършиха всички първенства на Стария континент.