Далас Старс постигна една от най-впечатляващите победи в своята история.

"Звездите" разгромиха Тампа Бей Лайтнинг с 8:1, а вие видяхте как се случи това пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Само за 8 минути Далас вече водеше с три шайби, като голове на Тайлър Сегуин, Джейсън Робертсън и Джейми Бен дадоха комфортния ранен аванс.

Все пак гостите от Тампа Бей върнаха едно попадение чрез Виктор Хедман, но това само направи поражението им по-малко срамно.

През втората третина домакините вкараха нови три попадения за 6:1, а крайния резултат оформиха Томас Харли и Сам Стийл в последните пет минути преди края.

Така Далас Старс вече е с актив от 14 победи и 8 загуби на четвъртото място в Западната конференция, докато Тампа Бей е на десетото място в Източната конференция.

По MAX Sport 3 HD рано тази сутрин ви показахме още един резултатен двубой. В него Ванкувър Канъкс удари Калгари Флеймс с 4:3 като гост, като асистенцията за оказалото се победно попадение бе дело на защитника Никита Задоров, който в четвъртък премина във Ванкувър именно от Флеймс.