Флорида Пантърс постигна пета поредна победа в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

В двубой, който можехте да гледате пряко по MAX Sport2 HD, тимът на Пол Морис спечели с 5:3 гостуването си на Сан Хосе Шаркс.

Петият пореден успех качи остави "пантерите" на третото място в Източната конференция с 21 точки - на 5 зад лидера Бостън и на две зад втория Ню Йорк Рейнджърс. Флорида е втори в Атлантическата дивизия, където се подвизават и лидерите Бруинс.

За Сан Хосе продължава кошмарния сезон, като това е 14-а загуба в досегашните 16 мача. Тимът е последен както в Западната конференция, така и в Тихоокеанската дивизия.

В първата четвърт "пантерите" откриха резултата с гол на Райън Ломберг, но бързо Майк Хофман изравни за домакините.

Във втората гостите се възползваха от числено предимство, за да се стигне до гол на Сам Рейнхарт.

Истинското шоу дойде в последната четвърт, като в нейното начало Шаркс обърнаха за 3:2 след гол на Томас Хертъл при числено предимство и на Люк Кунин. Флорида обаче направи много силен финал с три поредни гола. Картър Верхаге вкара за 3:3 при числено предимство, после Кевин Стенлунд даде аванс, а за финал Александър Барков оформи крайното 5:3 с гол на празна врата.