Питсбърг поведе с 1-0 победи в серията от първия плейофен кръг на Националната хокейна лига, след като измъкна знаменито 4:3 на пързалката на Ню Йорк Рейнджърс.

Гледахте драмата по MAX Sport 2 HD, а тя продължи сякаш безкрайно.

Евгений Малкин отклони хитро шайбата пред вратаря на домакините и негов сънародник - Игор Шестьоркин, за да даде победата на Пингвините след 5:58 минути от третия овъртайм.

Преди това три третини по 20 минути и още две продължения по толкова не излъчиха победител - общо 105 минути и 58 секунди. Рейнджърс водеше с 2:0 и с 3:2 (Крайдер, Коп и Фокс вкараха), но голове на Джейк Генцел (2) и Брайън Ръст върнаха Питсбърг в играта.

Капитанът и легенда Сидни Кросби се отличи с две асистенции, а неговият партньор вече в близо 1000 мача за този тим - Малкин, донесе успеха след маратонския мач.