Вашингтон надви Анахайм с 4:3 след изпълнение на дузпи в НХЛ, като този път героят за столичани не се казваше Алекс Овечкин. Руската машина не успя да отбележи нито веднъж, като компенсира с две асистенции, но голямата звезда на вечерта бе Джон Карлсън.

Мачът между Кепитълс и Дъкс наблюдавахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Карлсън изравни резултата до 3:3 късно във втората част, а при изпълнението на дузпи отбеляза третия и победен гол за столичния тим.

Том Уилсън откри резултата за Кепитълс със стотния си гол в НХЛ, който бе и единствен за първата третина. Джош Мансън изравни само 9 секунди след началото на втората част, но Карл Хагелин бързо върна Вашингтон напред с попадение за 2:1. Сони Милано и Вини Летиери помогнаха на калифорнийския тим да обърне до 2:3 преди Карлсън да направи 3:3 по-малко от минута преди края на тази третина.

В третия период нямаше голове, както и в продължението, като така се стигна до дузпи, при които вратарят на домакините Иля Самсонов спаси два изстрела, а след пропуск на Милано, Карлсън не сбърка, за да осигури успеха на столичния тим. Самсонов бе на висота с общо 31 спасявания в мача.

Вашингтон е начело в цялата Лига и в Източната конфернеция с 16 победи в 26 мача, докато Анахайм е четвърти на Запад с 13 победи в 26 двубоя.