Каролина взе реванш от Тампа Бей Лайтнинг за загубата с 0:3 по-рано през сезона в НХЛ. Хърикейнс напълно оправдаха прозвището си и вършаха при гостуването си във Флорида, излъчено по MAX Sport 2 HD, за да спечелят категорично с 4:0.

"Ураганите" се поздравиха с голове във всяка една от третините, след като отправиха общо 32 удара към противниковата врата.

Теуво Теравайнен откри в първата част, Себастиан Ахо удвои във втората, а в заключителние 20 минути Брент Бърнс и Стефан Ноесен добавиха по едно попадение, за да оформят крайния резултат и да донесат на своя отбор девета победа.

Хърикейнс са втори в дивизията си с баланс 9-6, докато Тампа Бей е на другия полюс с отрицателни показатели - 6 победи и 9 загуби.