Каролина Хърикейнс нанесе осма поредна загуба на Аризона Койотис в редовния сезон на Националната хокейна лига след триумф с 5:1 като гост.

Двубоят, който гледахте пряко по МAX Sport 1 HD, не предложи интрига и продължи ужасната форма на "койотите".

Много ранни голове на Джордан Мартинук и Джалън Чатфийлд донесоха аванс на Аризона преди Дилан Гюнтер да върне един гол в първата третина.

Във втората Сет Джарвис и Теуво Теравайнен при числено предимство покачиха съответно на 3:1 и 4:1. В началото на третата третина Майкъл Бънтинг оформи крайния резултат.

Осмата поредна загуба оставя Аризона на 13-ото място с 50 точки в Западната конференция и далеч от местата, даващи право на плейофи.

Каролина има 67 точки и е четвърти на Изток, както и втори в Столичната дивизия. Засега мястото в плейофите изглежда сигурно.