Тампа Бей Лайтнинг загуби с 3:4 от Торонто Мейпъл Лийфс в атрактивен мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Така участникът в три поредни финала за Купа "Стенли" - Тампа Бей, загуби предпоследния си мач от редовния сезон, но за щастие на тима това няма да се отрази на участието му в плейофите.

И преди днешния мач отборът от Флорида имаше гарантирано място сред най-добрите осем в Източната конференция с шестата си позиция, като същото важеше и за опонента им от Торонто, който е четвърти.

Двата отбора все пак решиха да подарят шоу на публиката, а всичко започна с три шеметни минути в първата третина, когато видяхме три гола.

Уилям Ниландер откри за Торонто, преди Алекс Килорн да изравни. Само секунди обаче бяха нужни на Торонто да възвърне аванса си чрез Люк Шен.

Страхотният хокей продължи пред втората и третата третина, като и двете част завърши при резултат 1:1.

Ник Пербикс изравни за 2:2, но Кал Ярнкрок и Райън О'Райли дадоха аванс от два гола за Торонто. Тампа Бей се върна в мача шест минути преди края с гол на Михаил Сергачев, но така и не успя да докара нещата до продължения, с което записа четвъртата си поредна загуба.