Отборът на Питсбърг Пингиунс записа своята осма поредна победа в истинско зрелище от Национална Хокейна Лига.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD, "Пингвините" сразиха Сан Хосе Шаркс с 8:5.

Зрелищен мач с 13 гола, седем от които паднаха още в първата третина.

Тогава домакините просто разпиляха своя съперник, като само за седем минути поведоха с 4:0, а в края на частта резултатът бе 6:1.

Гостите от Сан Хосе обаче показаха истински характер и направиха драмата в мача пълна.

Във втората третина те върнаха един гол, а в третата част началото бе вихрено, като с три бързи шайби изведнъж резултатът стана 6:5 в полза на Питсбърг и интригата се завърна.

Този развой обаче събуди "Пингвините", които с нови два гола поведоха с 8:5 и спечелиха двубоя.

В него видяхме два хеттрика, като те бяха дело на Еван Родригес и Брайън Ръст от състава на домакините.