Легендата на Питсбърг Сидни Кросби бе главно действащо лице при победата на Пенгуинс с 4:1 срещу отбора на Каролина. Канадският ветеран, който носи екипа на клуба от 2005 година насам, бе намесен в три от общо четирите гола на своя тим в двубой от редовния сезон на Националната хокейна лига, излъчен пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

36-годишният нападател направи две асистенции, съответно към Брайън Ръст за 2:1 във втората третина и към Дрю О'Конър за 3:1 в третата част, а след това сам вкара на празна врата, за да направи резултата 4:1.

Дмитри Орлов реализира единствното попадение за Хърикейнс, докато за "пингвините" се разписа и Йеси Пулюярви, открил резултата след по-малко от три минути игра.

Пенгуинс обаче са далеч от директно плейофно класиране - първите три отбора във всяка дивизия продължават към елиминациите, а в тяхната "Метрополитан", Ню Йорк Рейнджърс вече си осигури това, а второто и третото място са много, много далеч.

Питсбърг е с 31 победи и 40 загуби, но на теория все още има шанс за класиране в плейофите, макар и малък.