Сиатъл Кракен победи като гост Калгари Флеймс с 4:2 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига, който гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

По този начин гостите прекъснаха победната серия на своя канадски съперник, която наброяваше пет поредни мача.

За това спомогна и германският вратар на Кракен Филип Грубауер, който впечатли с общо 35 спасявания.

Именно гостите откриха в първата третина чрез попадение на Яни Гурде. Във втората Андрей Кузменко изравни за Калгари, но малко след това Оливер Бьоркстранд възстанови аванса на Сиатъл.

Секунди след началото на последната третина Адам Ларсон вкара страхотен гол за 3:1, а след това Кузменко се разписа за втори път, за да направи резултата 2:3. Най-впечатляващият момент обаче дойде в 13-ата минута на последната част, когато Джаред Маккан вкара гол за Сиатъл и то при числен пасив на леда.

Така двата отбора се изравниха с по 65 точки в Западната конференция. Калгари е 10-и, а Сиатъл 11-и. И двата тима засега са извън плейофите, тъй като са на седем точки от четвъртия в Пасифик дивизията Лос Анджелис Кингс.