Ню Йорк Рейнджърс победи Сейнт Луис Блус в домакинство в 4:0 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига, който гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Игор Шестьоркин направи 26 спасявания за втората си чиста мрежа през сезона и общо 13-а в кариерата си в НХЛ.

Иначе напред Винсент Трочек откри резултата след 6 минути игра при числено предимство. Джими Весей направи 2:0 в края на първата третина.

Във втората нямаше голове, а в третата Ню Йорк вкара още два при числено предимство. Първо се разписа Крис Крайдер, а след това и Каапо Како.

Така Рейнджърс прекъсна серията от две поредни загуби и събра актив от 86 точки на третото място в Източната конференция.

Сейнт Луис регистрира трета поредна загуба и е 11-и на Запад. Шансовете за плейоф са малки, тъй като тимът е пети в Централната дивизията, на 10 точки от четвъртия Нешвил Предатърс.