Тампа Бей отвърна на удара по шампионски и разгроми с 6:2 у дома Колорадо Аваланч в третия мач от финалите за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Двубоя гледахте по MAX Sport 2 HD, а след него резултатът в серията е 2-1 за Лавината от Колорадо.

Отговорът бе задължителен, след като преди 2 дни в Денвър шампионите от Тампа Бей бяха отнесени с 0:7. Те показаха, че финалите няма да приключат без интрига и са готови да бранят титлата, спечелена в предходните два сезона поред.

Колорадо поведе и в третата среща с гол на капитана Габриел Ландеског при пауърплей, но още до края на първата третина Антони Чирели и Онджей Палат обърнаха резултата. Ник Пол направи 3:1, Ландеског върна още едно попадение (пак при числено превъзходство), а до края на втората част Тампа наниза още три шайби - Стив Стамкос, Пат Маруун и Кори Пери се разписаха.

Третата третина мина без голове, но пък се сбиха зрелищно Рос Колтън от домакините и Логан О`Конър от гостите, за което бяха извадени от игра за по 5 минути.

Това се случи, след като Андрю Колиано от Колорадо удари коварно със стика Пат Маруун и двамата се счепкаха, но играчът на Тампа запази спокойствие и не стана бой. Боксово шоу обаче направиха Колтън и О`Конър.

Провокаторът на цялата случка Колиано получи 10 минути наказание за подбуждането на скандала и още 2 за удара по Маруун.

Шампионите обаче ще треперят за здравето на двама основни играчи - Пол и Никита Кучеров напуснаха с травми играта, а до мач №4 няма много време.

Той е в четвъртък от 03:00 часа българско време, а предаването ще е отново по MAX Sport 2 HD.