Вегас Голдън Найтс обърна Колорадо Аваланч от 0:3 до 4:3 с овъртайм в зрелищен мач на последните два шампиона в Националната хокейна лига. Видяхте как актуалният първенец победи този от 2022-ра по MAX Sport 3 HD.

Гостите поведоха с голове на Рос Колтън и Кайл Макар в първата третина, а в средата на втората Мико Рантанен направи 0:3.

Но в третата минута на третата част Иван Барбашев намали и даде сигнал за обрата. Уилям Карлсън вкара две шайби за изравняването, а в овъртайма точен бе Томас Хертл.

Вратарят на Колорадо Александър Георгиев спаси 30 удара, но допусна и четири пъти шайбата да мине зад гърба му.

И двата отбора си осигуриха места в плейофите на Запад, където картината е ясна като състав на постсийзъна:

Далас (твърдо първи), Ванкувър, Уинипег, Колорадо, Едмънтън, Нашвил, ЛА Кингс и Вегас са осемте тима.