Вегас допусна грешна стъпка на собствен терен в редовния сезон на НХЛ. Шампионът за миналия сезон отстъпи с 1:3 на Ванкувър в мач, който бе предаван пряко в ефира на MAX Sport 2 HD. По този начин Канъкс си отмъстиха за собствената домакинска загуба (1:4) по-рано през сезона, а на двата тима предстоят още два мача в началото на април.

Куин Хюс и Филип Ди Джузепе дадоха на канадците преднина от два гола в рамките на само 55 секунди през първата третина.

Майкъл Амадио съживи надеждата на Голдън Найтс и намали до 1:2 във втората част, ала три минути преди нейния край Конър Гарланд вкара трети гол за гостите, подпечатвайки победата им.

Вратарят на Ванкувър Тачър Демко се отличи с 27 спасявания при 41-ия успех на тима през редовния сезон.