Отборът на Бостън Брюинс завърши мачовете си от редовния сезон в НХЛ със стил и зрелище.

В среща без никакво отношение към крайното класиране, която наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, "мечоците" победиха със зрелищното 5:4 отбора на Монреал Канейдиънс.

Още преди срещата бе ясно, че Бостън ще завърши на първо място в Източната конференция, като за Монреал дилемата бе 14-а или 15-а позиция, което и в двата случая означаваше край на сезона за тима.

И така двата тима решиха да подарят зрелище с девет гола и няколко обрата на публиката в Монреал.

Първо Лукас Кондота откри още в четвъртата минута за домакините, но Трент Фредерик и Джейк ДеБруск обърнаха резултата до края на първата третина.

Нещата се обърнаха във втората част, когато Ник Сузуки и Майкъл Пецета направиха резултата 3:2 в полза на Монреал, преди Бостън да изравни чрез Дмитрий Орлов.

Драмата продължи и в последната третина, когато Монреал Канейдиънс отново излезе напред в резултата, но с два гола в последните десет минути, Бостън осъществи обрат и спечели този вълнуващ дуел. Така "мечоците" събраха 135 точки в края на редовния сезон - добавяйки още към подобрения рекорд за най-голям актив, който беше 132 и се държеше именно от Монреал от сезон 1976/77.